Urządzamy małą łazienkę

Aranżacja łazienki o niewielkim metrażu to nie lada wyzwanie. Wnętrze to powinno bowiem być zarówno w pełni funkcjonalne, jak i cieszyć oko. Jak sprawić, by mała łazienka wyglądała na większą niż w rzeczywistości?

 Dobra alternatywa dla samodzielnej aranżacji małej łazienki to bardzo popularna w ostatnim czasie usługa, jaką jest projektowanie wnętrz Wrocław. Świadczy ją między innymi firma Houselab.

 W pomieszczeniu tym najlepiej sprawdzać będzie się prysznic, który zajmuje znacznie mniej miejsca niż wanna. Godnym polecenia rozwiązaniem jest na przykład przyścienna kabina prysznicowa, której cechą charakterystyczną jest to, że styka się ona tylko z 1 ścianą. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby w małej łazience znalazła się kabina narożna lub tylko walk — in, czyli w formie dużych tafli szkła, pozbawionych klasycznych drzwi.  W tego typu pomieszczeniu dobrze sprawdzać będą się drzwi przesuwne lub harmonijkowe.

Jeżeli chodzi o umywalkę do łazienki do niewielkim metrażu, warto zaopatrzyć się w model o szerokości i głębokości nie przekraczającej 45 centymetrów. Zajmuje on mało miejsca, lecz jest w pełni funkcjonalny. W niewielkiej łazience dobrze sprawdzać będzie się także umywalka narożna. A co, jeżeli chodzi o miskę WC do takiego pomieszczenia? Optymalne jej wymiary to około 50 x 35 centymetrów. Najlepiej postawić na model wiszący — nie tylko prezentuje się on estetycznie, lecz ułatwia również czyszczenie znajdującej się pod nim podłogi. Do przechowywania w małej łazience doskonale sprawdzać będą się szafki wiszące.

Dodaj komentarz