Pieczątki i ich rodzaje

Idealna pieczątka to taka, która zawiera wszystkie niezbędne dane i zostawia wyraźny ślad na papierze. Być może nie każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, lecz produkt tego typu dostępny jest w wielu różnych rodzajach.

Pieczątka przez Internet podzielić można między innymi ze względu na wymiary. Do wyboru mamy pieczątki małe (nazywane również nagłówkowymi), które bardzo dobrze sprawdzają się w roli pieczątek imiennych oraz lekarskich. Kolejna propozycja to pieczątki średnie. Te wykorzystać można zarówno jako imienne, jak i firmowe czy lekarskie.

Pieczątki duże w znaczącej części przypadków wykorzystywane są jako pieczątki firmowe. Ze względu na duże gabaryty, są w stanie pomieścić dużo informacji. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które oferowane jest między innymi przez firmę E-Pieczątki24.pl są pieczonki kieszonkowe, które z łatwością zmieszczą się w każdej aktówce czy torebce.

Dostępne na rynku pieczątki online różnić mogą się od siebie również kształtem. Do wyboru mamy na przykład pieczątki okrągłe, stosowane najczęściej na różnego rodzaju oficjalnych dokumentach. W sklepach dostępne są także modele owalne, kwadratowe oraz prostokątne.

Jeżeli chodzi o materiał wykonania, jeszcze kilkanaście lat temu najczęściej spotkać można się było z pieczątkami drewnianymi. Obecnie są one jednak wypierane przez ich wersję plastikową.

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się pieczątka online samotuszująca. To znakomite rozwiązanie dla pracowników księgowości czy właścicieli hoteli czy obiektów gastronomicznych, w których każdego dnia podbijane są setki dokumentów.

Dodaj komentarz