Giełda rolna – jakie korzyści przynosi sprzedającym?

Rolnicy, właściciele sadów i plantacji przed pojawieniem się internetowych giełd miewali niekiedy problem ze sprzedażą towarów i płodów rolnych. Wszak zwykle obszar ich aktywności handlowej ograniczał się do najbliższej okolicy, ewentualnie województwa, które zamieszkiwali.

Gdy jednak pojawiła się giełda rolna dostępna w sieci, bez najmniejszego problemu znajdują oni rynek zbytu. Wystarczy jedynie, iż umieszczą w systemie swoje ogłoszenie (opisując odpowiedni sposób, jakiego typu towar mają do zaoferowania, w jakiej ilości i cenie, czy gwarantują dostawę czy też o to musi zadbać kupujący) i zyskują wówczas pewność, że znajdą się chętni do zakupu.

warzywa2
Jest to rozwiązanie nie tylko bardzo wygodne (rolnik nie musi kontaktować się bezpośrednio z różnymi potencjalnymi odbiorcami, gdyż oni sami dotrą do jego anonsu), lecz także przynoszące oszczędności natury finansowej. Wyeliminowany zostaje problem z udawaniem się na rozmowy handlowe, zatem wytwórca oraz jego pracownicy mogą zająć się swoją codzienną pracą, a tym czasie osoby zainteresowane kupnem towarów rolnych zgłaszają się same.

Każdy towar przypisany jest to konkretnej kategorii (mamy tu do czynienia między innymi z takimi podgrupami, jak grzyby, owoce, warzywa, zboża czy zioła). Można zaoferować także swoje usługi, związane chociażby z pracą na plantacjach czy przetwórstwem.

Dziś, kiedy z dostępem do sieci internetowej mamy do czynienia właściwie na obszarze całego kraju, znacznie łatwiej jest sprzedać swoje towary rolne niż jeszcze kilkanaście lat temu. Rolnicy i przetwórcy chętnie z tej możliwości korzystają.

Dodaj komentarz